Poniżej znajdują się informacje z życia PZL-Świdnik. Dzielimy się z Wami bieżącymi akcjami, wydarzeniami, spotkaniami - wszystkim, co dotyczy działań naszego zespołu rekrutacji.


PZL-ŚWIDNIK - FIRMA ODPOWIEDZIALNA SPOŁECZNIE
Lublin, 13.09.2023
 

Do tej pory najczęściej publikowaliśmy newsy związane z osiąganymi przez Spółkę celami biznesowymi, produktami lub wdrażaniem nowych projektów takich jak Leonardo Production System. Dzisiaj chcemy przybliżyć Państwu działalność naszej Firmy od innej, nie mniej ważnej strony.

Każde nasze działanie uwzględnia bowiem relacje dwóch sfer — biznesu oraz społeczeństwa — w taki sposób, abyśmy brali odpowiedzialność za wpływ naszych decyzji oraz działań na społeczeństwo i środowisko.  

Dla wielu z nas praca to nie tylko realizacja celów zawodowych, ale również wielka pasja. To w PZL-Świdnik zawieramy przyjaźnie i budujemy silne zespoły w imię zasady, że stanowimy jedną – lotniczą rodzinę. Nasza 70-letnia obecność w branży lotniczej ściśle wiąże się z posiadaniem specjalistycznych umiejętności i niepowtarzalnego doświadczenia, dlatego staramy się zarażać naszymi zainteresowaniami innych. Promujemy wiedzę o lotnictwie, nowoczesnych technologiach i bezpieczeństwie w ramach różnych wydarzeń edukacyjno-integracyjnych, które są również świetną okazją do zaprezentowania owoców wykonywanej pracy i osiągnięć naszym bliskim.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Poza działaniami wspierającymi naszych Pracowników, zależy nam również na stałym poszerzaniu działań i inicjatyw na rzecz Fundacji i Stowarzyszeń.


Fundacja TOPR

 

PZL-Świdnik współpracuje z Fundacją Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR od grudnia 2022r. Celem Fundacji jest rozwój ratownictwa górskiego w Tatrach. Dzisiaj, nie wyobrażamy sobie ratownictwa w Tatrach bez udziału „Sokoła”, stworzonego i serwisowanego w naszej Firmie. Czas dotarcia do poszkodowanego oraz szybkiego transportu do szpitala, w wielu skrajnych sytuacjach jest czynnikiem kluczowym dla przeżycia poszkodowanego. „Sokół”, stał się dla wielu turystów symbolem nadziei i pomocy udzielanej w tych najbardziej kryzysowych momentach.

Szczegóły dostępne są na profilu Fundacji TOPR na Facebook i na stronie https://fundacja.topr.pl/pzl-swidnik/#


Fundacja Dorastaj z Nami

W tym samym czasie PZL-Świdnik rozpoczął również współpracę jako Partner z Fundacją Dorastaj z Nami. Celem jej działalności jest pomoc dzieciom pracowników służb mundurowych poległych lub poszkodowanych na służbie. Organizuje pomoc psychologiczną dzieciom, które znalazły się w kryzysie. Zapewnia wykształcenie, finansując szkoły, studia, korepetycje i zajęcia pozalekcyjne. Pomaga młodym ludziom wejść na rynek pracy, gwarantuje wsparcie doradcy edukacyjnego. Fundacja towarzyszy podopiecznym w ich codziennych zmaganiach, dając im czas, radę i serce.

Szczegóły dostępne są na stronie https://dorastajznami.org/kim-jestesmy/partnerzy/ oraz w RAPORCIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU (str. 53).  


Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w misjach poza granicami kraju

PZL-Świdnik współpracuje także ze Stowarzyszeniem Rannych. Wsparliśmy inicjatywę Stowarzyszenia w zakresie wsparcia rehabilitacji ruchowej rannych weteranów oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu weteranów poprzez ich uczestnictwo w aktywnościach ruchowo-sportowych. Zgodnie z zamierzeniem, weterani ranni i poszkodowani – w szczególności z zaburzeniami narządów i aparatu ruchu – zostali wyposażeni w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny.

Zespół koordynujący projekt zakupił mi.in. ergometry wioślarskie, rowery rekreacyjne oraz rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Po zapoznaniu się z nadesłanymi wnioskami, sprzęt został rozdysponowany pomiędzy członków Stowarzyszenia.

W podziękowaniu za pomoc rannym i poszkodowanym na misjach polskim żołnierzom statuetkę „Dumny Weteran” odebrał podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego prezes zarządu PZL-Świdnik Jacek Libucha. 

Informacje o naszej współpracy znajdują się również na stronie: https://stowarzyszenierannych.pl/projekt-rehabilitacja-weteranow-poprzez-aktywnosc-fizyczna/KAMPANIA BILLBOARDOWA 

Lublin, 15.06.2023

Czy widział_ś naszą najnowszą kampanię billboardową? Szukaj naszego śmigłowca na plakatach w Lublinie i daj nam znać czy Ci się podobają!


 

MOBILNA REKRUTACJA NA POLITECHNICE LUBELSKIEJ

Lublin, 24.05.2023

W środę odwiedziłyśmy Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej w trakcie pierwszej edycji Mobilnej Rekrutacji. W Holu Głównym spotkałyśmy studentów, z którymi mogłyśmy porozmawiać o bieżących projektach rekrutacyjnych. Następnym krokiem było przekazanie nam swojego CV oraz umówienie się na wstępną weryfikację telefoniczną. 

Dziękujemy za współpracę wszystkim pracownikom Biura Karier i Wydziału Mechanicznego.

Do zobaczenia po wakacjach!


 

DORADZTWO BIZNESOWE W PRAKTYCE

Świdnik, 30.03.2023

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć w PZL-Świdnik studentów Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie. Studenci mieli okazję zapoznać się z działalnością firmy i porozmawiać o codziennej pracy w środowisku branży lotniczej 🚁

PZL-Świdnik to nie tylko praktyki i staże, ale również współpraca z młodymi ludźmi, którzy rozpoczynają swoją podróż zawodową. Studenci UMCS w ramach programu studiów realizują projekt doradztwo biznesowe w praktyce, a współpraca z PZL-Świdnik opiera się na tym, aby faktycznie mogli zastosować swoje umiejętności w realnym środowisku biznesowym.


Jesteśmy przekonani, że praca i zaangażowanie osób biorących udział w projekcie zaowocuje efektywną współpracą 😄


 

LABORATORIA INŻYNIERSKIE PZL-ŚWIDNIK OD KULIS!

Lublin, 29.03.2023

W dniu dzisiejszym gościliśmy na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej! 🚁

Razem z Inżynierami Bartoszem i Marcinem opowiadaliśmy o specyfice pracy w Laboratoriach Inżynierskich, ale też o tym jak absolwent Elektrotechniki może odnaleźć się na rynku pracy.

Było to spotkanie rekrutacyjne i studenci mieli okazję dowiedzieć się więcej o pracy w międzynarodowej firmie 😀
Poznanie techniki i możliwości pracy dla studenta jest bardzo ważne ponieważ, pozwala na podjęcie decyzji o kierunku dalszego rozwoju 👩‍🎓🧑‍🎓