Od 2010r. jesteśmy częścią międzynarodowego zespołu Leonardo – Grupy działającej w dziedzinach lotnictwa, kosmonautyki oraz obronności i bezpieczeństwa. Koncern zatrudnia ponad 49 tysięcy osób w zakładach produkcyjnych i biurach zlokalizowanych głównie we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Polsce.

Obecność na światowych rynkach wymaga od nas nie tylko najwyższego zaawansowania technologicznego, ale również budowania, a następnie utrzymywania, bliskich relacji z klientem poprzez cały cykl życia naszych produktów. Jesteśmy kluczowym integratorem polskiego sektora lotniczego.

Na kartach historii lotnictwa zapisaliśmy się jako jedyny producent śmigłowców polskiej konstrukcji, a nasza 70-letnia obecność w branży lotniczej zaowocowała wyprodukowaniem 7400 śmigłowców i dostarczeniem ich do klientów w ponad 40 krajach na całym świecie. Obecnie rozwijamy się jako Centrum Doskonałości Struktur Lotniczych, dysponując pełną zdolnością przemysłową w tym zakresie i ściśle współpracując z innymi zakładami naszej Grupy. 

Nasz zespół


Nasz zespół to specjaliści, których pasja i zaangażowanie, niezmiennie od 70 lat, prowadzą nas do realizowania zamierzonych celów. Wierzymy, że każda osoba wnosi do Firmy coś cennego i niepowtarzalnego, co pozwala nam tworzyć produkty i usługi o najwyższej jakości. 

W naszym zespole, który składa się z około 2600 osób, jest miejsce zarówno dla specjalistów z doświadczeniem, jak i absolwentów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Kliknij na odpowiednie pole aby uzyskać dodatkowe informacje i znaleźć odpowiedni obszar dla siebie.

Dowiedz się więcej o naszym zespole

Co nas wyróżnia

Będąc częścią koncernu Leonardo, należymy do grona kluczowych graczy w globalnej branży śmigłowcowej. Dostarczamy najlepsze w swojej klasie produkty i usługi, jesteśmy skoncentrowani na potrzebach klientów, zrównoważonym biznesie i jakości naszych produktów. Wszystko co robimy, robimy z pasją. W naszym zespole:

 • Pracujemy w międzynarodowym środowisku, gwarantującym ciągłość wymiany doświadczeń i wiedzy,
 • Korzystamy z nowoczesnej technologii i specjalistycznych systemów,
 • Uczestniczymy w branżowych szkoleniach, seminariach i konferencjach,
 • Pracujemy w oparciu o stabilne warunki zatrudnienia, a także jesteśmy nagradzani dodatkowymi premiami za osiągane wyniki,
 • Mamy możliwość korzystania z bogatego pakietu socjalnego oraz dodatkowo z dofinansowania do aktywności sportowej, ubezpieczenia grupowego i pakietu medycznego,
 • Promujemy wiedzę o lotnictwie (Dzień Awiatora, Świdnik Air Festival) i bezpieczeństwie w ramach akcji, np. „Mój rodzic bezpieczny w pracy”,
 • Wspieramy społeczność lokalną, m.in. w ramach akcji "Paczka marzeń".

 

Naszą kluczową zasadą jest respektowanie zasad etycznych na wszystkich poziomach oraz etapach działalności biznesowej. Zasady te obejmują przestrzeganie odpowiednich przepisów prawa, przejrzyste i właściwe zarządzanie, zaufanie i współpracę z interesariuszami oraz brak tolerancji wobec jakichkolwiek przejawów korupcji. Szczegóły dotyczące wartości nadrzędnych dla Pracowników PZL-Świdnik S.A. dostępne są w naszym Kodeksie etycznym oraz w Kodeksie antykorupcyjnym.

Nasze Dziedzictwo, Nasza Duma


W naszej 70-letniej tradycji zapisaliśmy się na kartach historii, zwłaszcza jako kluczowy partner polskiego resortu obrony. Zapraszamy do zapoznania się z pełną historią naszej Spółki oraz kluczowych produktów.

Historia

Dzięki modelom W-3 Sokół oraz SW-4 PZL-Świdnik może poszczycić się mianem jedynego polskiego producenta śmigłowców zaprojektowanych od podstaw
w Polsce. Po więcej szczegółów kliknij tutaj.

 • SW-4 – lekki wielozadaniowy śmigłowiec służący do transportu pasażerów, szkolenia podstawowego i zaawansowanego, misji patrolowych i obserwacyjnych. Obecnie rozwijamy jego wariant bezzałogowy, czyli SW-4 Solo (największy europejski śmigłowiec bezzałogowy).
 • W-3A Sokół – średni dwusilnikowy niezawodny śmigłowiec, na którym skutecznie prowadzi się loty w dzień i w nocy, w każdych warunkach klimatycznych i pogodowych.
 • W-3PL Głuszec – wielofunkcyjny śmigłowiec bojowy przeznaczony do niszczenia celów powietrznych i naziemnych. Może być wykorzystywany do akcji poszukiwawczo-ratowniczych oraz transportowych.
 • AW101 – śmigłowiec sprawdzony w najbardziej ekstremalnych warunkach środowiskowych. Łączy najbardziej zaawansowaną technologię, bezpieczeństwo konstrukcji, nowoczesne systemy misji i wysoko rozwiniętą produkcję.

Oferty pracy

Oferty pracy

Zobacz nasze najnowsze oferty pracy.

Oferty dla studentów i uczniów

Jeżeli jesteś studentem lub uczniem i chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie w branży lotniczej, zapoznaj się ze stojącymi przed Tobą możliwościami.

Oferty dla studentów i uczniów

Współpraca ze szkołami i uczelniami

Współpraca ze szkołami i uczelniami

Wspieramy rozwój kolejnych pokoleń inżynierów poprzez transfer know-how, organizację praktyk i staży, studia dualne i objęcie patronatem uczniów szkoły technicznej.